M O D L I T W A

Twoje światło w Fatimie

poniedziałek, 2 lutego 2015

" W o ł y ń " i inne zbrodnie

 

 

 

WOŁYŃ 1943


Agencja Muzyczna Polskiego Radia,
nr kat. 1161-64
Wykonawcy: Różni
Data Premiery:
Kategoria: Płyty CD
Dostępność Dostępny
Cena: 35,00 zł
Dodaj do:
„WOŁYŃ 1943" - to czteropłytowe wydawnictwo Polskiego Radia SA, poświęcone tragedii polskiej ludności Wołynia, wymordowanej przez bojówki ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i Mołopolsce Wschodniej w latach 1943-44.
W albumie znalazły się  reportaże i rozmowy nagrane przez dziennikarzy Polskiego Radia: Annę Lisiecką, Irenę Piłatowską, Iwonę Smolkę i Antoniego Szybisa. Jeden z reportaży - "Kainowa zbrodnia" Anny Lisieckiej - w 2010 r. otrzymał Nagrodę Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz był nominowany do prestiżowej nagrody radiowców Prix Europe. Na płytach umieszczono także fragmenty powieści Włodzimierza Odojewskiego "Oksana" (czyta Krzysztof Gosztyła) oraz słuchowisko Teatru Polskiego Radia "Anioły" (w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego) na motywach opowiadań z tomu "Nienawiść" Stanisława Srokowskiego. Całość uzupełniają wywiady z obydwoma autorami, którzy w czasie wołyńskiej rzezi byli chłopcami i opisali przeżycia w swoich działach.

 Częścią wydawnictwa jest też 36-stronicowa książeczka z rysem historycznym wydarzeń na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Słowo wstępne napisał ś.p. Andrzej Przewoźnik, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w latach 1992-2010, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Posłowie do zamieszczonych materiałów napisała Ewa Siemaszko, współautorka z ojcem Władysławem, monografii "Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-45" (Wydawnictwo von borowiecky, Warszawa 2002).

 Wydawnictwo "WOŁYŃ 1943" przygotowane jest w dwóch wersjach językowych. Wszystkie zamieszczone teksty  pisane są po polsku i tłumaczone na język angielski. Dostępne są także angielskie tłumaczenia materiałów dźwiękowych w postaci plików mp3.
Szanowni Państwo! W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do naszego sklepu uprzejmie wyjaśniamy, że cena wynosząca 35 złotych (plus koszty przesyłki) jest ceną całego albumu składającego się z czterech płyt oraz 36-stronicowej książeczki. Tak atrakcyjną cenę wydawnictwa "WOŁYŃ 1943" mogliśmy zaoferować tylko i wyłącznie dzięki współpracy z naszymi Partnerami: Instytutem Pamięci Narodowej oraz  Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Istnieje także możliwość zakupu w naszym sklepie albumu "WOŁYŃ 1943" w cenach półhurtowych - przy zakupie pięciu i więcej albumów zapłacą Państwo jedynie 30 złotych za sztukę (i nie ponoszą Państwo wówczas kosztów przesyłki Pocztą Polską na terenie kraju).  Przy zakupie 6 i więcej albumów Przesyłamy je Państwu (na terenie Polski) kurierem bez dodatkowych opłat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz