M O D L I T W A

Twoje światło w Fatimie

czwartek, 21 lutego 2013

D o k u m e n t y bezprawia

FILMY DOKUMENTALNE
 
Towarzysz generał idzie na wojnę – [nowość]
Kontynuacja głośnego dokumentu Grzegorza Brauna Towarzysz Generał, który zebrał rekordową ilość widzów przed telewizorami, a sam generał był nim siarczyście oburzony.
O szczepieniach i medycynie – [nowość]
Dr Nancy Banks – lekarz ginekologi i położnictwa – mówi o niebezpieczeństwach szczepienia małych dzieci i medycynie. Krótki ale bardzo przejrzysty wywiad wyjaśniający całe sedno problemu od podstaw
Historia III RP – [nowość]
Polityczne rozgrywki, niebezpieczne rewiry, gdzie polityka styka się z biznesem… Czyli o konfrontacji solidarnościowych ideałów z polityczną rzeczywistością przemian ustrojowych w cyklu dokumentalnym, przybliżającym historię III RP
Widziałem naziola – [nowość]
Pojechałem na ten marsz z lekkimi obawami. Nie dlatego że bałem się zadymy, w tych akurat odnajduje się świetnie, nie zależnie po której stronie barykady przyjdzie mi stać z kamerą. Martwiłem się czymś innym – tym, że spotkam nazistów, faszystów. Sprawdziło się to jednak ku mojej uciesze w stopniu minimalnym. Ze wspomnianych nazistów to nie licząc jednego głupola z celtyckim krzyżem, widziałem tylko policyjnych bandytów wyżywających swoje frustracje na może nie „niewiniątkach” ale jednak niewinnych
Śmierć Studenta Pyjasa
Stanisław Pyjas – student filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, został znaleziony w tajemniczych okolicznościach martwy 7 maja 1977 roku…
Money As Debt – Pieniądze Jako Dług (Napisy PL)
Animowany film dokumentalny, wyjaśniający skąd biorą się pieniądze. Rzeczywistość wygląda makabrycznie.
Lider – film dokumentalny o Jarosławie Kaczyńskim
W filmie występują m.in.: dr Sławomir Cenckiewicz, Marta Kaczyńska, Jarosław Kaczyński, prof. Zdzisław Krasnodębski, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz, prof. Jadwiga Staniszkis, Jan Tomaszewski i Bronisław Wildstein.
„Kolumbia – świadectwo dla świata” to najlepszy film dokumentalny na XVI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Film został nagrodzony I nagrodą za pokazanie prawdziwego oblicza dzisiejszej Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii narkotykowych.
Pogarda
Film dokumentalny Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej, Autorek filmu „Mgła”, poświęconego tragedii smoleńskiej.
Film dokumentalno-biograficzny o generale A. E. Fieldorfie.
Reżyserem filmu jest wybitna polska dokumentalistka – Alina Czerniakowska.
Powstanie Warszawskie
Polski film dokumentalny z 1994 roku o Powstaniu Warszawskim
BIAŁA KSIĘGA SMOLEŃSKIEJ TRAGEDII
…i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie

Zbigniew Herbert
„Przesłanie Pana Cogito”
Kibol
Takiego filmu jak „Kibol” jeszcze w Polsce nie było. Żartobliwie zaliczyć należałoby go do gatunku filmów wojennych. Powstawał bowiem na froncie wojny kibiców z premierem Donaldem Tuskiem. I toczy się w rytmie wojennego hip-hopu, czyli piosenek „Niespełnione obietnice” Legionu Szczęśliwa i „To my kibice” Berona…
Nie Zabijaj (1991)
Przez 52 lata miejsce spoczynku 16 000 polskich oficerów i policjantów było strzeżone państwową tajemnicą. W 1991 roku wreszcie wskazano to miejsce. Przez 45 dni trwała ekshumacja szczątków ofiar tego bestialskiego mordu dokonanego przez NKWD.
Homoseksualizm i nadzieja
Profesor Gerard Aardweg zajmujący się od wielu lat problemem homoseksualizmu przekonuje, że homoseksualizm jest skutkiem problemów psychicznych i kompleksów niższości, jakie mają młodzi ludzie, a nie jest czymś, z czym ludzie przychodzą na świat.
Eugenika – w imię postępu
Film Grzegorza Brauna. Warto!
Odkryć prawdę
Dokument Aliny Czerniakowskiej z 2007 roku, który nigdy nie dostał – „zielonego światła“ – zgody na emisję w mediach publicznych. Film obrachunkowy, dokument – wykład przedstawiający konieczność przeprowadzenia lustracji, jako najpilniejszego zadania na teraz.
Profesor Bogusław Wolniewicz – [nowość]
Wybitny polski filozof, logik, twórca ontologii sytuacji, tłumacz i komentator Ludwiga Wittgensteina, publicysta, profesor doktor habilitowany. Interesujący wywiad z profesorem Wolniewiczem
Profesor Jerzy Robert Nowak
Sylwetka Jerzego Roberta Nowaka. Wywiad z Jerzym Zalewskim w autorskim programie „Pod Prąd”
Przystanek Woodstock – okiem kamery
Zobacz jak bawiła się młodzież u Jurka Owsiaka
Geotermia – Warto rozmawiać
Program poświęcony przemilczanemu i zaniedbanemu tematowi geotermii
Świadectwa o Janie Pawle II
Przepiękne świadectwa osób z najbliższego otoczenia Papieża Polaka; księża Kardynałowie, Arcybiskupi i inni…
Jerzy Popiełuszko
Pamięć o błogosławionym księdzu zamordowanym przez Służby Bezpieczeństwa PRL
Pełna relacja ze Mszy dziękczynnej za beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Materiał do pobrania dla wszystkich.
Beatyfikacja Jana Pawła II – cała uroczystość
Pełna relacja z uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Każdy na zawsze powinien posiadać taką pamiątkę.
Jan Paweł II – Papież Polak
Specjalnie na Beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II ważne wystąpienia Papieża z pielgrzymek do Polski.
Zawód: Prymas Polski
Film realizowany we współpracy z IPN – na podstawie materiałów nieznanych, dotychczas niepublikowanych dokumentów z archiwum instytutu, w oparciu o archiwa filmowe z archiwum dotąd nieujawnionego, a będącego w posiadaniu IPN.
Był taki ktoś – Wojciech Ziembiński
Film przedstawia wiele przemilczanych prawd o „dzisiejszej elicie politycznej”
Walka z krzyżem
Przejmujący reportaż o prześladowaniach osób przyznających się do krzyża w Polsce
Krzyż – kontynuacja Solidarnych 2010
Rozmowy niedokończone – Krzyż – kontynuacja Solidarnych 2010: Ewa Stankiewicz i Jan Pospieszalski
10.04.10
Film autorstwa Anity Gargas pt. „10.04.10” to półtoragodzinny materiał opowiadający o okolicznościach katastrofy polskiego samolotu TU – 154M , która wydarzyła się rok temu na lotnisku pod Smoleńskiem.
Krzyż – Solidarni 2010 cz. 2
Gorąco zachęcamy do zakupu filmu
Kontynuacja Solidarnych 2010. Poruszający film o wydarzeniach pod krzyżem pamięci na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Lista pasażerów
Film Ewy Stankiewicz i Janusza Pospieszalskiego.
Według najnowszych wyznaczników jeśli film nie występuje w telewizji to znaczy, że musi być co najmniej dobry. Film był upubliczniony w dwóch częściach jedynie w Rzeczpospolitej.
Nie zabijajcie nas (2011)
Wszystko na to wskazuje że to był zamach.
Ambasador Spasowski (2009)
Film dokumentalny z 2009 roku o Romualdzie Spasowskim, „zawróconym” przez Pana Boga.
Co mogą martwi jeńcy (2010)
Film opowiada o kolejnej „białej plamie” w relacjach polsko-rosyjskich – losach jeńców sowieckich w polskich obozach po wojnie 1920 roku. Temat był przemilczany w czasach komunizmu a pojawił się na początku lat 90-tych XX wieku, kiedy Rosja przyznała oficjalnie, że sprawcami mordu w Katyniu było NKWD.
Zbrodnie nierozliczone 1970
Film dokumentalny o wydarzeniach sprzed 40 lat
Matrix czy Prawda Selektywna? Antycenzorskie retrospekcje
Tomasz Strzyżewski wyrządził komunistycznym władzom PRL więcej szkód niż jakiekolwiek ugrupowanie opozycyjne drugiej połowy lat 70.
Janusz Korwin-Mikke vs Robert Biedroń
Janusz Korwin-Mikke: „Homoś to jest rzecz normalna. Byli przez cztery tysiące lat, są sobie i nikomu nie przeszkadzali. Natomiast geje, tfu, to banda chamów importowanych z zagranicy…”
Errata do biografii – Tomasz Strzyżewski
Obecnie niezależny publicysta, działacz emigracyjny. Po przepracowaniu blisko 2 lat w Głównym Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk (GUKPPIW) i ucieczce do Szwecji w 1977 opublikował Czarną Księgę Cenzury PRL, ujawniającą mechanizmy funkcjonowania cenzury w PRL.
Wielka ucieczka cenzora
Historia byłego polskiego cenzora Tomasza Strzyżewskiego, który narażając siebie własnoręcznie przepisał, a później przemycił do wolnego świata niewiarygodną zawartość tzw. Czarnej Księgi Cenzury PRL.
..c.d.  na   http://www.dlapolski.pl/pobierz/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz